můžeme se

pod to podepsat

Petra Pomijová vystudovala Zdravotně sociální fakultu, pracuje s dětmi, nejčastěji jako asistentka v mateřských školkách a teď také na základní škole. Ale celý život jí to táhlo k přírodě a jejím bytostem. V přírodě je jí nejlíp, třeba na Brotosauřích táborech, na zahradě nebo v lese. Proto plstí vlněné víly, vyrábí salát z lipových listů a vaří polévku z kopřiv. Chodí bosa a poznává přírodu a její tajemství. A  protože je zvědavý Blíženec, má potřebu nasávat informace, ptát se a hledat odpovědi. Proto miluje knížky, ráda se učí a dozvídá nové.

To ji přivedlo i samotářským včelkám, které jsou tak úžasně zajímavé, tolik toho umí a je jich tolik druhů. 600 druhů jenom v České republice.

Je to vůbec možné, že je jich tolik a přitom je málokdo zná, málokdo vůbec tuší o jejich existenci? V knížce Včelky samotářky se tyto tři oblasti - děti, příroda a knížky spojily v jedno. Knížku ilustrovala Tereza Rzacze Alešová, obrázky sklízí velké úspěchy u malých i velkých čtenářů. Pískorypky, drvodělky, čalounice, zednice a dřevobytky, ale také nomády a zlatěnky. A také nejedna víla.

Vytvořilo Studio Creatio v roce 2015

Papyro - stránky sami zdatných autorů vydávajících si knihy převážně vlastním nákladem. a podpora začínajících spisovatelů