můžeme se

pod to podepsat

Markéta Vítková miluje fantazii a svoji tvorbou se obrací na dětské čtenáře. Právě ze světa dětské fantazie vycházejí její první tři pohádkové knihy pro děti: O velrybě ze Sedlčan, Překvapení skřítka Modrovouska a Dinosaurům v patách.

Markéta také ráda maluje a tvoří, proto si své knihy ilustruje sama. Postupně se k ní přidávají její synové.

Stránky: marketavitkova.wixsite.com/spisovatelka

 

Kromě dětských knih napsala Markéta i dvě o tvoření s dětmi: Tvoříme s dětmi originální dárky a Výtvarné hrátky z pohádky do pohádky.

Reakce na své knížky pro děti zažívá Markéta často při besedách ve školkách, školách a knihovnách. Je to pro ni výborná zpětná vazba a nabíjí ji energií a chutí do dalšího psaní.

 

Klip k nové audioknize:

https://www.youtube.com/watch?v=HtEcZy05AKc

O velrybě ze Sedlčan

Překvapení skřítka Modrovouska

V bohatě ilustrované knize O       velrybě ze Sedlčan se skrývá deset jemných pohádkových příběhů ze Sedlčan a okolí.

Potkáte se na přehradě s velrybou, svezete se časem potočním autobusem do minulosti, získáte kamarádku hvězdičku, naleznete kostru nového druhu dinosaura, kamenný viklan se pro vás promění v loď, naleznete kouzelnou hlínu, zatančíte si pod hradem s vílami, proměníte se v ještěrku, zachráníte včelku, která se vám odmění, a také naleznete zlaté korálky.

 

Součástí knihy je i mapa na předsádkách, informující, kde se reálně pohádky odehrávají.

Příběhy jsou vhodné již pro nejmenší posluchače.

Začínajícím čtenářům pomůže větší písmo.

Horní věková hranice čtenářů není omezena.

 

Přečetla jsem si několik pohádek a líbí se mi. Vnímám z nich touhu po upozornění na obyčejně neobyčejné věci, na to, že se kámen může v naší fantazii proměnit na cokoli, stane se zvláštním, když máme na hraní "jen" právě tuto možnost...J.Trojanová

 

Text a ilustrace: Markéta Vítková

Formát: 22,7 cm x 30,6 cm

Počet stran: 62

 

Ukázka:

Max se mezitím začal nadšeně prohánět nahoru, dolů, přes kameny a přes kmeny spadlých stromů. Ještě před chvílí se bál, aby nespadl dolů, ale jako ještěrka se cítil bezpečně. Lacík ho lákal: „Maxi, poběž za námi, ukážeme ti spoustu báječných míst, o kterých vy lidé nemáte ani ponětí. A taky si můžeme dát závody. Já moc rád závodím.“ Max přitakal: „To já také moc rád závodím. Schválně, kdo tedy vyhraje.“ Lacerka se zasmála: „Abyste se vy dva závodníci nedivili, až vás předběhnu.“

Ještěrky zavedly Maxe na místo plné popadaných kmenů a skulin mezi kameny. Vždycky si tu hrály jako na hřišti. Ale nejen ony, rádi sem zavítali také různí broučci, pavouci a mravenci. Maxovi se mezi hrajícími kamarády náramně líbilo. Vyhrál si opravdu do sytosti.

Už jste někdy potkali skřítka? Ne? Já ano, v krásném městě na soutoku Labe a Orlice. Má modré vousy a proto i poetické jméno Modrovousek. Miluje děti a překvapení, proto pro ně různá vymýšlí. Často však mile překvapí i dospělé. Pak se může stát, že místo vody teče v řece malinovka nebo před vámi ožije socha a zahraje pro vás divadlo. Důstojná věž stojící staletí uprostřed náměstí se změní na čokoládovou pochoutku. Ze světel na stadionu jsou rázem lízátka pro obry.

Nechte se prostřednictvím knihy unášet světem fantazie ve 14-ti příbězích.

 

Součástí knihy jsou i mapy na předsádkách, informující, kde se reálně pohádky odehrávají.

Velikost písma je přizpůsobena začínajícím čtenářům.

Příběhy jsou vhodné již pro předškoláky.

 

Text a ilustrace: Markéta Vítková

Formát: 22,5 cm x 30,6 cm

Počet stran: 86

Ukázka:

Již staletí shlíží na Hradec Králové vysoká, hrdá Bílá věž se zvonem Augustinem ve svém nitru. Pro mnohé je věž symbolem města a láká obyvatele od dětských střevíčků k vystoupání po více než 200 schodech na svůj vrcholek.

„Překvapení pro děti, to budete koukati! Překvapení pro děti, to budete koukati!"

Tak toto se stále dokola ozývalo jedné noci do nočního ticha nedaleko Bílé věže. Ptáte se odkud a co to má znamenat? V blízkosti věže na půdě jednoho z krásných domů bydlel skřítek Modrovousek, jemuž do daleka svítily jeho modré vousy. Měl rád různá překvapení a miloval děti. Stále přemýšlel, koho by mohl příjemně překvapit. A jednoho dne dostal nápad, děti přece zbožňují čokoládu… Začal se spokojeně smát pod svými modrými vousy a pobrukovat si: „Překvapení pro děti, to budete koukati!“ A přitom si nachystal kotlík a začal do něj přidávat různé nasušené bylinky, kterých měl ve svém půdním obydlí velké množství. Přihodil například dobromysl, levanduli, ale i kopřivu. A dál si pobrukoval: „To budou ale koukat…“ Znát všechny ingredience, které nakonec přidal do kotlíku, by bylo nad lidské síly a navíc je to tajemství!

Galerie

Vytvořilo Studio Creatio v roce 2015

Papyro - stránky sami zdatných autorů vydávajících si knihy převážně vlastním nákladem. a podpora začínajících spisovatelů