můžeme se

pod to podepsat

Vystudoval předškolní a mimoškolní pedagogiku a již od svých 14 let, kdy se stal rádcem v turistickém oddíle, zasvětil svůj život dětem. Působil devět let jako třídní učitel v mateřských školách v Praze. Nyní spolupracuje s několika MŠ v Praze, vede dětské hudební kroužky, učí děti na kytaru, vede „Šolmesův dětský klub“ pro děti od 3 do 10 let a je hlavním vedoucím turistického oddílu Vlčata (od roku 1998, jeho členem je od roku 1984). Marek je také spisovatel, skladatel, zpěvák, kytarista a vedoucí kapely The Ignu. Vydal několik autorských knih: Pohádky do postýlky, Pohádky do postýlky 2, Pohádky do postýlky 3, Žlabák a Žlabanda, povídky Pod okny a Neotenie a sbírku básní Od Máje do podzimu.

Také vydal 2 cd pro děti – Šolmes dětem a Šolmes malým i velkým, několik cd svých kapel a autorské parodické cd Eseretika. V roce 2015 vydal cd Free Byrd. Toho času pracuje na říkadlech o zelenině a knize pro starší děti a dospělé „Klubko hadů“.

Se svou knihou „Pohádky do postýlky“ vystupuje pro děti po celé ČR, kde dětem předčítá, povídá si s nimi, zpívá a učí děti kreslit postavičky z pohádek. Také pořádá koncerty se svými dětskými písněmi a zaštiťuje zábavné akce pro děti. Spolu s Lídou Hroudovou založil divadlo pro děti KPK (Kartáček, Pasta a Kelímek).

Osobní stránky: www.ignu.cz

Galerie

Vytvořilo Studio Creatio v roce 2015

Papyro - stránky sami zdatných autorů vydávajících si knihy převážně vlastním nákladem. a podpora začínajících spisovatelů